Bámidbar - במדבר
A hetiszakaszban (1, 18) így van írva:
"És jelentették származásukat családjaik szerint, atyáik háza szerint"
Amiről Rabbi Josef Zvi Dushinski, (5709/1948) galántai rabbi, huszti rabbi és 5693/1933 óta a jeruzsálemi haredi közösség rabbija és a szentföld haredi főrabbija a következőket írja:
Rashi azt mondja: "Hozták a származásukról és a tanúkról készült feljegyzéseket, hogy megerősítsék a szülői származásukra vonatkozó elterjedt feltételezést."
A Yalkut Shimoni-ban (Midrashim gyűjteménye, 684) ez áll:
Amikor Jiszróel megkapta a Tórát, a világ nemzetei féltékenyek lettek, mondván: miért kerültek ők közelebb (Hasemhez), mint az összes többi nemzet? De a Mindenható elhallgattatta őket, és azt mondta nekik: hozzátok el nekem a nemzetségkönyveteket, úgy, ahogy a fiaim hozzák, "add Hásemnek, a népek családjait" (Zsoltárok 96, 7) Nem hasonlíthatod magad a zsidó néphez, hiszen „családjuk szerint vallották be származásukat”.
Ismeretes, amit a Rambam (Maimonides) mond a Misná-ról írt kommentárjának bevezetőjében, hogy hitünk nem alapul semmilyen jelen vagy csodán, vagy a mi „Hakirah”-nknak (filozófiai vizsgálatunknak) köszönhető. Ha így lenne, akkor bármikor lehetne egy másik jel vagy csoda (amit valaki csinál), ami az első jelet vagy csodát érvényteleníti, és ebben az esetben a legutolsó jel üzenetében hinnénk. De mi hitünket tudjuk, mert láttuk, hiszen nagy tömeg, hatszázezer férfi, emellett nők, gyerekek és betértek látták meg a Sechinah kinyilatkoztatását, azon a félelmetes napon (a Tóra átadásának napja a Sínai-hegyen). És ezt nem lehet tagadni, hacsak Hásem fel nem tárja magát ismét egész Jisróel szeme előtt, ami soha nem lesz.
Addig a Rambam szavai.
Dushinski rabbi így folytatja:
Íme, mindez akkor érvényes, ha elhisszük szüleink hagyományát, és tiszteljük erényüket, hogy nem voltak őrültek és ostobák, hogy mindent elhiggyenek. És amit a szemükkel láttak, azt hagyták ránk, és adták át a gyerekeiknek.
Ha azonban úgy tűnik számunkra, hogy okosabbak vagyunk apáinknál, mint azok, akik új utakon járnak - akik szidalmazzák apáink szokásait, és okosak a saját szemükben - az Hashem Tórájának megtagadását jelenti, mert a Tóra nem létezhet, hacsak nem az emberről emberre (nemzedékről nemzedékre) történő továbbadás elvei szerint.
Ez a jelentése annak, amit a Yalkut Shimoniban írva van, miszerint Jiszróel megérdemelten kapta a Tórát, mert atyáik után kötődnek (követik őket), és az atyák minden tette és szokása szeretetre méltó és szent nekik, ez az attitűd biztosítja a Tóra és a hagyomány folytatását és átörökítését minden időben.
Ellentétben a világ nemzeteivel, akik nem viszonyulnak atyáikhoz, mivel lekicsinylik az apák hagyományát, és állandóan híreket találnak ki, mert saját meglátásuk szerint okosabbak, mint a megelőző generációk, és ezért nem. alkalmasak (érdemelnek), hogy a Tóra összefűzését (sucesszióját, láncolatát) közvetítsék magjukhoz és magjuk magjához, és ez a jelentése, hogy hiányzik az előttük álló nemzedékekhez való viszony.