Terumah
A hetiszakaszban szó esik a bizonyság ládájáról, a fedlapról (a kapoiress) és a kerubokról. A Tóra azt mondja: "És készíts két kerubot aranyból, vertművű munkával készítsd azokat" vagyis hogy a kerubokat nem szabad különálló anyagból készíteni, majd utólag a fedlaphoz rögzíteni, hanem ugyanabból a darabból kell kialakítani.
Mielőtt rátérnénk a Dvar Tóra lényegére, bevezetésként gondoljuk végig a következőket:
A bizonyság ládája a Tóra-tudós szimbóluma, mivel a láda belsejében volt a Tóra, ugyanúgy, ahogy a Tóra-tudós is tele van Tórával. Hasonlóképpen a láda fedlapja is a Tórát és a Tóra-tudóst szimbolizálja, egyrészt mert a láda része volt, másrészt, mert az eredeti Kapoiress szó (fedlap) hasonlít a Kaporoh szóhoz, ami engesztelést jelent, a Tóra-tudós pedig imáival a nemzedék bűneinek engesztelésére készteti Hasemet.
A kerubok pedig a gyerekeket szimbolizálják, mivel az arcuk olyan volt, mint a gyerekek arca. Az egyik kerub a fedlap déli oldalán, a másik pedig az északi oldalán állt. A talmudban észak a gazdagságra, dél pedig a Tóra bölcsességére utal, mivel a Mishkanban (sátorban) északon állt a gazdagságot jelképező kenyérasztal, délen pedig a Menóra, amely a tóra fényét és olaját jelképezi.
Yehuda Greenwald rabbi, Szatmárnémeti rabbija (5680/1920) ebből vezeti le, mennyire fontos a gyerekeket a kezdetektől fogva a Tóra útján nevelni. A következőkről írja a "Shevet Miyehuda" című könyvében:
"A fiak nevelésének úgy kell történnie, hogy a Beth Hamidrash-ba (a Tóra tanulás helye) ültessék őket, majd minden oktatásnak és nevelésnek a Tóra szellemében kell történnie. Vannak, akik tévesen úgy gondolják, hogy eleinte lehetéges a gyerekeket úgy nevelni, ahogy csak akarják, és majd csak évekkel később elkezdeni közelebb hozni őket a Tórához és a Tóra tudósokhoz. Is-ten ments meg, hogy bárki is így cselekedjen! A gyerekeknek, akárcsak a keruboknak kezdettől fogva egy darabból, a Tórával azonos részből kell készülniük."
Még egy gondolat a kerubokkal kapcsolatban: az is megtudjuk, hogy vannak gyerekek, akiknek a sorsa Tóra-tudóssá válni (dél), és vannak gyerekek, akiknek a sorsa az anyagi dolgokkal és a gazdasággal való foglalkozás (észak). Azonban mindkét gyereket egyformán, a Tóra útján kell nevelni egészen a kezdetektől. Majd csak később - amikor már felnőttek- fogják mindketten, ki-ki a maga rendeltetése szerint használni a tanultakat. A világi dolgokkal foglalkozó embernek fel kell használnia őket a Tórát tanuló segítségére és támogatására, mint például Jisszákár és Zebúlón esetében. Jisszákár a Tórát tanulta, Zebúlón pedig kihajózott, hogy üzletet kössön és, hogy pénzével támogassa Tóra tanuló testvérét.